pmksz logo

 

Pest Megyei Kosárlabda Szövetség
1052 Budapest, Városház u. 7
pmksz@pmksz.hu


JAN
23

 
Üdvözöljük honlapunkon!
Köszöntjük Zelma, Rajmund nevű kosaras barátainkat!

 
nyilvantarto
PMKSZ bajnoki mérkőzések a következő 7 napban
PMKSZ bajnoki eredmények az elmúlt egy hétben
2019-01-23 Szerda
   British International School Budapest, 1037 Kiscelli köz 17.
    18:00Bikák KK-REGIFBU21
    20:00Játékvezetők-Tatai SEFA
   Jókai Mór Ált. Isk. Budapest, XVI. Tiszakömlő u 29-35
    18:15Ziccer KS-Parthus SEFK
   Kodály Ált. Isk. Hatvan, Géza fejedelem u.2
    20:00Hatvan KK-Albertirsai SE U21FBU21
   Jókai Mór Gimnázium Komárom, Táncsics Mihály M u. 32
    19:00KVSE KÉMÉNYEK-DMTK Haraszti SasokFA
2019-01-24 Csütörtök
   Pál Apostol Katolikus Ált. Isk. és Gimn. Budapest, XVII. Pesti út 80.
    18:00Keresztúri SE-Váci ReménységFJ
   Ált. Isk. Tornacsarnok Kiskunlacháza, Munkácsy tér 1
    18:00KLIKK Zsiráfok SE-HSE - U23FBU21
   Városi Sportcsarnok Monor, Balassi B. u. 25.
    19:45Monor SE-Százhalombattai KSENFJ
   II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Nagykőrös, Kecskeméti út 39-41.
    19:30Nagykőrösi Sólymok KE-PAFC BASKETFA
2019-01-25 Péntek
   Dunaújvárosi Főiskola A épület Dunaújváros, Táncsics Mihály u.
    17:30Dunaújvárosi Egyetem DSE-Keresztúri SEFJ
   Dunaharaszti Városi Sportcsarnok Dunaharaszti, Napsugár utca
    19:00DMTK Haraszti Sasok-Bikák KKFBU21
   Petőfi Ált. Iskola Gödöllő, Munkácsy M. ut. 1.
    16:00Gödöllői Sportklub-Miklósi KékRókák KEFK
   Miklóssy János Sportközpont Kunszentmiklós, Erzsébet tér 5
    19:30Miklósi KékRókák KE-BKG-VeresegyházFA
   Városi Sportcsarnok Monor, Balassi B. u. 25.
    17:00Monor SE-Ferences DSEFJ
2019-01-26 Szombat
   Várady-Szabó Mihály Tornacsarnok Leányfalu, Szent Imre herceg útja 9-13.
    13:00Szentendrei KSE-Nagykőrösi Sólymok KEFK
    15:00Szentendrei KSE-Gödi SEFJ
   Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok Oroszlány, Szent Borbála tér 2.
    18:00OSE Oroszlányok-Monor SENFJ
   Zsigmond Király Ált. Isk. Pásztó, Nagymező út 36.
    15:20PSZSE - Kisördögök-Tatai SEFJ
   ASE Sportcsarnok Paks, Gesztenyés u. 2
    11:00Atomerőmű SE-PSKNK
   Paduai Szent Antal Iskola Piliscsaba, Béla király út 72
    16:00PAFC BASKET-DMTK Haraszti SasokNFJ
   Piarista Gimnázium Vác, Konstantin tér 6.
    16:00Váci Reménység-Beszterce Kosárlabda KlubFJ
2019-01-27 Vasárnap
   Huzella Tivadar Ált. Isk. Göd, Petőfi Sándor u. 48
    17:00Gödi SE-Ceglédi KE UPFA
   Petőfi Ált. Iskola Gödöllő, Munkácsy M. ut. 1.
    14:30Gödöllői Sportklub-Miklósi KékGólyákNFJ
   Kismarosi sportcsarnok Kismaros, Liget utca 1
    13:00Nagymaros U18-KLIKK Zsiráfok SEFJ
    15:00Nagymaros-Dunakanyar KKFBU21
   Miklóssy János Sportközpont Kunszentmiklós, Erzsébet tér 5
    16:00Miklósi KékRókák KE-Gödöllői SportklubFJ
   Paduai Szent Antal Iskola Piliscsaba, Béla király út 72
    10:00PAFC BASKET-Treff 07 SELS
    11:45Pénzügyőr SE-Treff 07 SELS
    13:30Pénzügyőr SE-KLKSLS
    15:15PAFC BASKET-KLKSLS
   Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós, Csokonai u. 6-14
    10:00BKG Kos Akadémia-Monor SE - Szedd ki!NFJ
   Fabriczius Ált. Isk. Veresegyház, Mogyoródi út 5-7
    14:00BKG-Veresegyház-Nagykőrösi Sólymok KEFA
2019-01-28 Hétfő
   II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Nagykőrös, Kecskeméti út 39-41.
    19:30Nagykőrösi Sólymok KE-PAFC BASKETNFJ
   Kőrösi Csoma S. Ált. Isk. Százhalombatta, Liszt Ferenc stny. 10
    17:30Százhalombattai KSE Junior-REGINFJ
2019-01-29 Kedd
   Ált. Isk. Tornacsarnok Kiskunlacháza, Munkácsy tér 1
    17:00Tatai SE-KLIKK Zsiráfok SEFJ
   Vaszary János Ált. Isk. Tata, Országgyűlés tér 4.
    19:50Tatai SE-Ceglédi KE UPFA
2019-01-30 Szerda
   British International School Budapest, 1037 Kiscelli köz 17.
    20:00Játékvezetők-Ceglédi KE UPFA
   Jókai Mór Ált. Isk. Budapest, XVI. Tiszakömlő u 29-35
    18:20Ziccer KS-Monor SEFK
   Jókai Mór Gimnázium Komárom, Táncsics Mihály M u. 32
    19:00KVSE KÉMÉNYEK-Nagykőrösi Sólymok KEFA
 
2019-01-23 Szerda
    FBU21Hatvan KK-Albertirsai SE U210:0
    FKZiccer KS-Parthus SE0:0
    FAKVSE KÉMÉNYEK-DMTK Haraszti Sasok0:0
    FBU21Bikák KK-REGI0:0
    FAJátékvezetők-Tatai SE0:0
2019-01-22 Kedd
    FBU21KLIKK Zsiráfok SE-Nagymaros0:0
    FBU21Monor SE Old-ik-Albertirsai SE0:0
2019-01-21 Hétfő
    FJMonor SE-PSZSE - Kisördögök61:49
    NFJMonor SE - Szedd ki!-REGI0:0
2019-01-20 Vasárnap
    NKPSK-Monor SE22:99
    FJMiklósi KékRókák KE-Dunaújvárosi Egyetem DSE111:57
    LSDunaújvárosi Szitakötők-DMTK Haraszti Sasok30:162
    LSDMTK Haraszti Sasok-KKS47:51
    LSKKS-Dunaújvárosi Szitakötők80:16
    FASzázhalombattai KSE - Pedagógus-KVSE KÉMÉNYEK39:94
    FJTatai SE-Váci Reménység82:55
    NFJDMTK Haraszti Sasok-Százhalombattai KSE Junior57:49
    LSGödöllői Sportklub-Monor SE114:42
    LSGödi SE - DK. Kiscicák-Nagykőrösi Sólymok KE60:29
    LSGödi SE - DK. Kiscicák-Monor SE108:21
    LSGödöllői Sportklub-Nagykőrösi Sólymok KE54:60
    FAPAFC BASKET-Ceglédi KE UP20:0
    FJNagymaros U18-Ferences DSE37:100
    FBU21Dunakanyar KK-DMTK Haraszti Sasok73:70
    NFJREGI-Gödöllői Sportklub8:99
    FBU21REGI-BKGDSE40:104
2019-01-19 Szombat
    FJGödi SE-Beszterce Kosárlabda Klub63:80
    FKMonor SE-Szentendrei KSE41:64
    FJKeresztúri SE-Monor SE62:138
    NFJOSE Oroszlányok-PAFC BASKET79:41
    FJFerences DSE-PSZSE - Kisördögök68:64
    FBU21HSE - U23-Gödöllői Sportklub87:47
2019-01-18 Péntek
    FBU21Hernádi KA-Albertirsai SE U2153:76
    FAMiklósi KékRókák KE-DMTK Haraszti Sasok82:59
2019-01-17 Csütörtök
    FJDunaújvárosi Egyetem DSE-KLIKK Zsiráfok SE126:39
    NFJSzázhalombattai KSE Junior-Nagykőrösi Sólymok KE59:58
    FBU21Gödöllői Sportklub-Hatvan KK62:72
    FAPAFC BASKET-Játékvezetők63:68
PMKSZ bajnoki mérkőzések a következő 7 napban
2019-01-23 Szerda
   British International School Budapest, 1037 Kiscelli köz 17.
    18:00Bikák KK-REGIFBU21
    20:00Játékvezetők-Tatai SEFA
   Jókai Mór Ált. Isk. Budapest, XVI. Tiszakömlő u 29-35
    18:15Ziccer KS-Parthus SEFK
   Kodály Ált. Isk. Hatvan, Géza fejedelem u.2
    20:00Hatvan KK-Albertirsai SE U21FBU21
   Jókai Mór Gimnázium Komárom, Táncsics Mihály M u. 32
    19:00KVSE KÉMÉNYEK-DMTK Haraszti SasokFA
2019-01-24 Csütörtök
   Pál Apostol Katolikus Ált. Isk. és Gimn. Budapest, XVII. Pesti út 80.
    18:00Keresztúri SE-Váci ReménységFJ
   Ált. Isk. Tornacsarnok Kiskunlacháza, Munkácsy tér 1
    18:00KLIKK Zsiráfok SE-HSE - U23FBU21
   Városi Sportcsarnok Monor, Balassi B. u. 25.
    19:45Monor SE-Százhalombattai KSENFJ
   II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Nagykőrös, Kecskeméti út 39-41.
    19:30Nagykőrösi Sólymok KE-PAFC BASKETFA
2019-01-25 Péntek
   Dunaújvárosi Főiskola A épület Dunaújváros, Táncsics Mihály u.
    17:30Dunaújvárosi Egyetem DSE-Keresztúri SEFJ
   Dunaharaszti Városi Sportcsarnok Dunaharaszti, Napsugár utca
    19:00DMTK Haraszti Sasok-Bikák KKFBU21
   Petőfi Ált. Iskola Gödöllő, Munkácsy M. ut. 1.
    16:00Gödöllői Sportklub-Miklósi KékRókák KEFK
   Miklóssy János Sportközpont Kunszentmiklós, Erzsébet tér 5
    19:30Miklósi KékRókák KE-BKG-VeresegyházFA
   Városi Sportcsarnok Monor, Balassi B. u. 25.
    17:00Monor SE-Ferences DSEFJ
2019-01-26 Szombat
   Várady-Szabó Mihály Tornacsarnok Leányfalu, Szent Imre herceg útja 9-13.
    13:00Szentendrei KSE-Nagykőrösi Sólymok KEFK
    15:00Szentendrei KSE-Gödi SEFJ
   Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok Oroszlány, Szent Borbála tér 2.
    18:00OSE Oroszlányok-Monor SENFJ
   Zsigmond Király Ált. Isk. Pásztó, Nagymező út 36.
    15:20PSZSE - Kisördögök-Tatai SEFJ
   ASE Sportcsarnok Paks, Gesztenyés u. 2
    11:00Atomerőmű SE-PSKNK
   Paduai Szent Antal Iskola Piliscsaba, Béla király út 72
    16:00PAFC BASKET-DMTK Haraszti SasokNFJ
   Piarista Gimnázium Vác, Konstantin tér 6.
    16:00Váci Reménység-Beszterce Kosárlabda KlubFJ
2019-01-27 Vasárnap
   Huzella Tivadar Ált. Isk. Göd, Petőfi Sándor u. 48
    17:00Gödi SE-Ceglédi KE UPFA
   Petőfi Ált. Iskola Gödöllő, Munkácsy M. ut. 1.
    14:30Gödöllői Sportklub-Miklósi KékGólyákNFJ
   Kismarosi sportcsarnok Kismaros, Liget utca 1
    13:00Nagymaros U18-KLIKK Zsiráfok SEFJ
    15:00Nagymaros-Dunakanyar KKFBU21
   Miklóssy János Sportközpont Kunszentmiklós, Erzsébet tér 5
    16:00Miklósi KékRókák KE-Gödöllői SportklubFJ
   Paduai Szent Antal Iskola Piliscsaba, Béla király út 72
    10:00PAFC BASKET-Treff 07 SELS
    11:45Pénzügyőr SE-Treff 07 SELS
    13:30Pénzügyőr SE-KLKSLS
    15:15PAFC BASKET-KLKSLS
   Batthyány Kázmér Gimnázium Szigetszentmiklós, Csokonai u. 6-14
    10:00BKG Kos Akadémia-Monor SE - Szedd ki!NFJ
   Fabriczius Ált. Isk. Veresegyház, Mogyoródi út 5-7
    14:00BKG-Veresegyház-Nagykőrösi Sólymok KEFA
2019-01-28 Hétfő
   II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Nagykőrös, Kecskeméti út 39-41.
    19:30Nagykőrösi Sólymok KE-PAFC BASKETNFJ
   Kőrösi Csoma S. Ált. Isk. Százhalombatta, Liszt Ferenc stny. 10
    17:30Százhalombattai KSE Junior-REGINFJ
2019-01-29 Kedd
   Ált. Isk. Tornacsarnok Kiskunlacháza, Munkácsy tér 1
    17:00Tatai SE-KLIKK Zsiráfok SEFJ
   Vaszary János Ált. Isk. Tata, Országgyűlés tér 4.
    19:50Tatai SE-Ceglédi KE UPFA
2019-01-30 Szerda
   British International School Budapest, 1037 Kiscelli köz 17.
    20:00Játékvezetők-Ceglédi KE UPFA
   Jókai Mór Ált. Isk. Budapest, XVI. Tiszakömlő u 29-35
    18:20Ziccer KS-Monor SEFK
   Jókai Mór Gimnázium Komárom, Táncsics Mihály M u. 32
    19:00KVSE KÉMÉNYEK-Nagykőrösi Sólymok KEFA
PMKSZ bajnoki eredmények az elmúlt egy hétben
2019-01-23 Szerda
    FBU21Hatvan KK-Albertirsai SE U210:0
    FKZiccer KS-Parthus SE0:0
    FAKVSE KÉMÉNYEK-DMTK Haraszti Sasok0:0
    FBU21Bikák KK-REGI0:0
    FAJátékvezetők-Tatai SE0:0
2019-01-22 Kedd
    FBU21KLIKK Zsiráfok SE-Nagymaros0:0
    FBU21Monor SE Old-ik-Albertirsai SE0:0
2019-01-21 Hétfő
    FJMonor SE-PSZSE - Kisördögök61:49
    NFJMonor SE - Szedd ki!-REGI0:0
2019-01-20 Vasárnap
    NKPSK-Monor SE22:99
    FJMiklósi KékRókák KE-Dunaújvárosi Egyetem DSE111:57
    LSDunaújvárosi Szitakötők-DMTK Haraszti Sasok30:162
    LSDMTK Haraszti Sasok-KKS47:51
    LSKKS-Dunaújvárosi Szitakötők80:16
    FASzázhalombattai KSE - Pedagógus-KVSE KÉMÉNYEK39:94
    FJTatai SE-Váci Reménység82:55
    NFJDMTK Haraszti Sasok-Százhalombattai KSE Junior57:49
    LSGödöllői Sportklub-Monor SE114:42
    LSGödi SE - DK. Kiscicák-Nagykőrösi Sólymok KE60:29
    LSGödi SE - DK. Kiscicák-Monor SE108:21
    LSGödöllői Sportklub-Nagykőrösi Sólymok KE54:60
    FAPAFC BASKET-Ceglédi KE UP20:0
    FJNagymaros U18-Ferences DSE37:100
    FBU21Dunakanyar KK-DMTK Haraszti Sasok73:70
    NFJREGI-Gödöllői Sportklub8:99
    FBU21REGI-BKGDSE40:104
2019-01-19 Szombat
    FJGödi SE-Beszterce Kosárlabda Klub63:80
    FKMonor SE-Szentendrei KSE41:64
    FJKeresztúri SE-Monor SE62:138
    NFJOSE Oroszlányok-PAFC BASKET79:41
    FJFerences DSE-PSZSE - Kisördögök68:64
    FBU21HSE - U23-Gödöllői Sportklub87:47
2019-01-18 Péntek
    FBU21Hernádi KA-Albertirsai SE U2153:76
    FAMiklósi KékRókák KE-DMTK Haraszti Sasok82:59
2019-01-17 Csütörtök
    FJDunaújvárosi Egyetem DSE-KLIKK Zsiráfok SE126:39
    NFJSzázhalombattai KSE Junior-Nagykőrösi Sólymok KE59:58
    FBU21Gödöllői Sportklub-Hatvan KK62:72
    FAPAFC BASKET-Játékvezetők63:68

czifframihaly

Ismét itt hagyott bennünket egy, a kosárlabdáért bármire hajlandó, a fővárosi szövetséget évtizedeken át meghatározó és vezető sportbarátunk. Reggel kaptam a szomorú hírt, hogy életének 88. évében elhunyt Cziffra Mihály kosárlabda edző, nemzetközi játékvezető, FIBA komisszár, a sportág magyarországi Halhatatlanok Csarnoka és az MKOSZ örökös tagja.

czifframihaly Ismét itt hagyott bennünket egy, a kosárlabdáért bármire hajlandó, a fővárosi szövetséget évtizedeken át meghatározó és vezető sportbarátunk. Reggel kaptam a szomorú hírt, hogy életének 88. évében elhunyt Cziffra Mihály kosárlabda edző, nemzetközi játékvezető, FIBA komisszár, a sportág magyarországi Halhatatlanok Csarnoka és az MKOSZ örökös tagja.

Miska bácsi 1946-1970 között játékosként, 1958-1974 között edzőként is tevékenykedett, de leginkább a síp mestere volt. Elismert nemzetközi játékvezető, a Nemzetközi Kosárlabda Szövetségnél egyedülálló, 30 éves múlttal rendelkezett. Nemzetközi FIBA Komisszár (1985-94). Nemzetközi játékvezetőként férfi Európa Kupa döntőt, Koracs Kupa döntőt, három Ronchetti Kupa döntőt vezetett. Ott volt három Európa-bajnokságon, az 1980-as olimpián, és vezetett két olimpiai selejtezőt is.

Egyik legemlékezetesebb mérkőzése 1969-ben a Jugoszláv Kosárlabda Szövetség megalakulásának 25. évfordulója alkalmából rendezett Európa-válogatott - Jugoszlávia (93-90) férfi mérkőzés volt.

1947-től a Budapesti Kosárlabda Szövetség munkatársa, vezetője, elnöke, évtizedeken át tagja a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége elnökségének, közben többször elnöke a Játékvezetői Bizottságának.

Munkásságát több kitüntetéssel ismerték el, megkapta Sport Érdemérem arany és ezüst fokozatát, az Esterházy Miksa Emlékérmet, és 2013-ban Budapestért díjat vehetett át Tarlós István főpolgármestertől a főváros sportja érdekében végzett áldozatos és eredményes munkájáért, valamint életműve elismeréséül.

Határozott, de ugyanakkor vajszívű ember volt, aki egy-egy konfliktus után meghatódva tudott elérzékenyülni. Bár ritkán dicsért, munkatársaival mindig megértő és kollegális volt, munkájukat mindig elismerte és nagyra tartotta. Legendásan tartott fegyelmet a játékvezetők között, irtózott a középszerűségtől, mindenkiből a maximumot akarta kihozni. Mindig csodáltam végtelen tenni akarását és energiáját, hallatlan kosárlabda szeretetét. Jó volt hallgatni anekdotáit, Zsíros Tiborral közös élményeit, ugratásait.

Az égi kosárlabda pályán a legendás Cziffra-Kassai játékvezetői páros nemsokára mérkőzést vezet a legendás férfi Európa-bajnok csapat tagjainak.

Miska bácsi! Isten Veled, emléked megőrizzük, fájó szívvel búcsúzunk, búcsúzom!

Hajdu Péter, BKSZ elnök


Cziffra Mihályt a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége és a Budapesti Kosárlabda Szövetség saját halottjának tekinti.

Forrás: hunbasket.hu

Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége Battai Villámok Szentendrei KSE Keresztúri központi Kosársuli DSE  BKSE KLIKK Zsiráfok Budapesti Bikák Budai XI SE Gödöllői Sport Klub dmtk nagykorosisolymok pityke bkgdse monorise  diosdtatabanyaititanok